ČO JE PAINTBALL

Paintball je akčný adrenalínový šport, v ktorom nerozhoduje fyzická sila, ale taktika, schopnosť premýšľať a rýchlo reagovať. Hra, ktorá spája stratégiu, spoluprácu hráčov a hlavne zábavu. Je plná vzrušenia, napätia a dobrodružstva. Učí hráčov spoločnej koordinácii tímu a zodpovednosti. Je to jednoducho super! Je to šport pre všetky vekové kategórie , stretli sme sa už aj so štyridsaťročnými nadšencami a hra je obľúbená aj u žien. Potrebujete len chuť a odvahu vyskúšať si niečo nové.

Paintball je moderná športová disciplína, ktorá si získava čím ďalej tým viac priaznivcov. Hrajú ho milióny mužov a žien rôznych vekových kategórií, spoločenských vrstiev a životných štýlov na všetkých kontinentoch. Vo svete sa paintball, tak isto ako iné športy, robí na viacerých úrovniach.

Každý si vie nájsť svoj štýl hry, ktorý mu najlepšie vyhovuje. Rýchle útočné akcie (fyzicky náročné), alebo pokojné sniperské taktiky. Pri rekreačnom paintballe si človek môže dokonca i oddýchnuť. Paintball sa hrá aj v prírode, čo pre mnohých najmä duševne pracujúcich znamená oddych a relax.

Paintball je okrem iného na rozdiel od iných športov veľmi bezpečným športom. Pri dodržiavaní jednoduchých bezpečnostných pravidiel nemôže dôjsť k zraneniam a k úrazom spôsobeným zásahom značkovacou guľkou.

Názory odborníka:
Pohľad psychológa : Paintball je hra, ktorá prebúdza dieťa v dospelom človekovi. Hra, ktorú si môže dospelý skvele užiť a zabaviť sa. Je to spôsob, ako sa človek otvorí pri komunikácii s ostatnými ľuďmi.
Pohľad antropológa: Pri paintballe dochádza k uvoľneniu, k ventilovaniu agresie a jedinec, ktorý sa venuje tomuto športu bude mať v bežnom živote menšie sklony k agresívnym reakciám.